Numerologia – Wstęp dla początkującego praktyka – Część 1

Numerologia – Wstęp dla początkującego praktyka – Część 1

Table of Contents

Table of Contents

Jak odczytać te wszystkie informacje? I skąd pochodzą?

We wszystkich okultystycznych polach obserwatorzy odkryli korelacje między pewnymi wyraźnie obserwowanymi zjawiskami fizycznymi a wewnętrznymi działaniami ludzi. Wszechświat wydaje się mieć wiele “kluczy”, które gdy zostaną zrozumiane zapewniają doskonałe narzędzia do zrozumienia natury ludzkiej. W astrologii “klucz” wiąże pozycje planet w chwili narodzin danej osoby z jej cechami, podczas czytania dłoni klucz łączy linie i guzy dłoni z cechami danej osoby, natomiast w numerologii, klucz wiąże nazwisko i datę urodzenia danej osoby z jej naturą. Najciekawszym faktem jest to, że wszystkie odczyty są ze sobą zgodne – różne odczyty często zawierają podobne informacje i obejmują różnice, ale w dalszym ciągu występują powiązane aspekty cech danej osoby.

Dlaczego działa numerologia?

W literaturze istnieje wiele wyjaśnień na temat energii psychicznej, siły Boga, wibracyjnego wpływu liczb na osobę i otoczenie. Ciężko to wyjaśnić, i tak naprawdę do tej pory nikt jeszcze nie doszedł do momentu, i nie wie dlaczego numerologia działa. I tak samo nie wiemy czy liczby są jedynymi takimi znakami, które po przez obserwację dają pojęcie o nas samych i naszym otoczeniu. Z pewnością takich symboli jest o wiele więcej. Być może i nawet nieskończona kombinacja znaków, symboli, liczb, które pozwalają na lepsze odkrycie swojego istnienia.

Wprowadzenie – unikalny kod determinujący zachowanie człowieka.

Numerologia i podobnie jak pola okultystyczne nie pozwalają obecnych czasach na zyskanie naukowego wyjaśnienia. Niemniej numerolodzy zgodnie potwierdzają liczbę osoby z jej cechami i doświadczeniami życiowymi. Niektórzy numerolodzy uważają, że pole obserwacji można prześledzić wstecz nawet do 10 tys lat. Tym tematem i próbą wyjaśnienia tego zajmuje się ponad stulenia hebrajska kabała. Pitagorasowi z Grecji przypisuje się zapoczątkowanie nowego życia i ścisły związek numerologii z ówczesnymi naukami matematycznymi. Wspaniale jest kontynuować i przekazywać tradycję o tak długiej historii. Uważamy, a raczej wierzymy, że tego typu rozważania na temat liczb były jeszcze odleglejsze, lecz brak namacalnych dowodów, które zachowały by się w formie zapisków. Do pionierów współczesnej numerologii zaliczamy L. Dow Balliettę, amerykańska kobietę z Atlantic City, która opublikowała kilka książek na przełomie wieku. Później dr Julia Seton pomogła opublikować informacje na ten temat, Od tego czasu praca tych dwóch kobieta została utrwalona przez Florence Campbell, Juno Jordan i innych, więc w obecnych czasach istnieje już jakaś “mała” literatura na temat numerologii. Niestety jak to bywa, większość literatury jest zawiła, archaiczna lub wręcz fragmentaryczna.

Nasz artykuł to początek obszernej publikacji z obszaru numerologii, który pozwoli początkującemu łatwo przyswoić sobie materiał i stać się zaawansowanych uczniem w szybkim opanowaniu rzemiosła. Poszczególne elementy składające się na odczyt są w pełni zdefiniowane i przeanalizowane, a także pokarzemy wiele przykładów w jaki sposób elementy łączą się ze sobą. Postaramy się przekazać kompletnie ii jasno wszystkie aspekty związane z numerologią. Każdy nowy wpis będzie kontynuacją naszej publikacji a wszystkie razem stworzą spójną całość tematu.

Opinie i komentarze

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

You cannot copy content of this page